O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Sędziowie piłkarscy odwiedzili młodych kibiców z ZSSiPO [+FOTO]

Sędziowie piłkarscy z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej odwiedzili młodych kibiców z Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych.

Sędziowie piłkarscy z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej odwiedzili młodych kibiców z Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych.

Spotkanie odbyło się w czwartek 19 stycznia w Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych przy ulicy Lipskiej 2. Wydarzenie miało na celu przybliżyć młodym kibicom sylwetkę sędziego piłkarskiego.

Arbitrzy z MZPN przygotowali dla dzieci specjalną prezentację, która zawierała najważniejsze informacje dotyczące zasad gry w piłkę nożną oraz pracy sędziego. W trakcie trwania prezentacji dzieci otrzymywały pytania od prowadzących, a za każdą próbę odpowiedzi, otrzymywali słodki prezent.

Po teoretycznej prezentacji sędziowie przygotowali praktyczne zadania dla dzieci, polegające na sprawdzeniu ich wiedzy dotyczącej piłki nożnej. Jednym z zadań było wykonanie gestów sędziowskich.

Na koniec spotkania arbitrzy wręczyli młodym kibicom i ich wychowawcom podarunki w postaci piórnika, gwizdka i kartek sędziowskich, natomiast na ręce dyrektor placówki złożona została oprawiona w ramkę koszulka sędziowska oraz mundialowa piłka.

Jak mówił w rozmowie z twojradom.pl Dawid Muc, jeden z arbitrów prowadzących spotkanie, był zaskoczony masą wiedzy, jaką posiadają dzieci na temat piłki nożnej.

– Jestem zaskoczony posiadaną przez dzieci wiedzą na temat piłki nożnej, spotkanie przebiegło w bardzo wesołej atmosferze i napewno będziemy je dobrze wspominać – mówił arbiter.

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych jest placówką publiczną, w której realizowane jest wczesne wspomaganie rozwoju dzieci, kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży: z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, z autyzmem, z niepełnosprawnościami sprzężonymi (z dysfunkcjami narządów ruchu, wzroku, słuchu).