Rząd przyjął projekt o zakazie korzystania ze smartfonów w szkołach podstawowych od 1 września
Od 1 września 2026 r. w szkołach podstawowych, zarówno publicznych jak i niepublicznych, ma być wprowadzony zakaz korzystania przez uczniów z telefonów komórkowych. We wtorek rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, który ma wprowadzić ten zakaz. Projekt trafi teraz do Sejmu.