O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Terytorialsi zacieśniają współpracę z AHNS. Podpisano list intencyjny

W piątek 17 lutego 2023 roku został podpisany list intencyjny zacieśniający współpracę pomiędzy 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej i Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu.

List intencyjny został podpisany w Sali Senatu Akademii Handlowej Nauk Stosowanych. To kolejna uczelnia – po Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym – z którą 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej podpisała porozumienie o współpracy.

– W obecnych czasach i w naszym położeniu geopolitycznym popularyzacja wiedzy na temat obronności to niezwykle ważna sprawa – mówi dr Elżbieta Kielska, prof. AHNS, rektor uczelni.

Przedstawiciele WOT-u mają uczestniczyć w spotkaniach ze studentami i zachęcać ich, aby wstępowali do wojska. Zachęta kierowana jest także do wykładowców.

– Aktualnie w brygadzie trwają „Ferie z WOT”. Oprócz studentów i uczniów są też nauczyciele, więc zachęcam, żeby współpraca i promowanie obronności były ukierunkowane nie tylko na studentów – mówi płk Witold Bubak, dowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Współpraca z 6. Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej ma być szczególnie atrakcyjna dla studentów bezpieczeństwa wewnętrznego.