Radom i okolice

Uczniowie zwoleńskich szkół średnich pojadą w Polskę

Władzę powiatu zwoleńskiego już drugi raz będą realizować zadanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Koszt przedsięwzięcia to 121 tysięcy 248 złotych, z czego 84 tysiące 905 złotych, 60 groszy zostanie sfinansowana dzięki dotacji od ministerstwa. „Jako jednostka prowadząca szkoły ponadpodstawowe na terenie powiatu zwoleńskiego chcemy dawać ich uczniom różne możliwości rozwoju i poznawania polskiej kultury. Program „Poznaj Polskę” dobrze wpisuje się w te działania, dlatego po raz kolejny podjęliśmy się jego realizacji. Młodzież odwiedzi historyczne miejsca Polski, a wśród nich takie miasta jak: Malbork, Gdynię, Gdańsk, Łódź, Kraków, Oświęcim, Wieliczkę czy Lublin. Podróże kształcą i taki właśnie cel dla tego projektu zakładamy” mówi starosta zwoleński Stefan Bernaciak.

Trzy wycieczki dla licealistów
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu wyjadą na trzy wycieczki. Ich łączny koszt to 57 tysięcy 717 złotych, a dotacja wyniesie 40 tysięcy złotych. – Będą to dwie wycieczki trzydniowe i jedna dwudniowa. Trasa wyjazdu dwudniowego obejmie Nieborów, Arkadię i Łódź, a trzydniowych: Gdańsk, Gdynię i Malbork oraz Kraków, Pszczynę, Ogrodzieniec i Oświęcim – informuje Elżbieta Makuch, koordynator projektu z ramienia Starostwa Powiatowego w Zwoleniu.

Pięć wyjazdów dla ZSR-T
Uczniowie technikum Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu udadzą się na trzy wycieczki: dwie dwudniowe i jednodniową. Ich całkowity koszt to 36 tysięcy 719 złotych, a dotacja wyniesie 25 tysięcy złotych. – Program obydwu wycieczek dwudniowych jest taki sam i będzie to zwiedzanie miasta Kraków oraz Wieliczki, w tym tamtejszej kopalni soli. Tematem jednodniowej wycieczki będą punkty edukacyjne w Chełmie oraz Kozłówce – mówi koordynator Elżbieta Makuch.
Młodzież z branżowej szkoły I stopnia ZSR-T w Zwoleniu uda się na dwie wycieczki: jednodniową i trzydniową. Ich całkowity koszt to 26 tysięcy 812 złotych, a dotacja wyniesie
19 tysięcy 905 złotych, 60 groszy. Podczas wyjazdu jednodniowego uczniowie odwiedzą Kozłówkę oraz Lublin. W trakcie wycieczki trzydniowej zwiedzą sześć punktów edukacyjnych na trasie: Nowa Słupia-Opatów-Ujazd-Stary Sącz-Nowy Sącz-Sandomierz.
Program „Poznaj Polskę” będzie zrealizowany do 24 czerwca tego roku.

foto: LO w Zwoleniu

G.G.