Kultura i rozrywka Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione Zdjęcia

Uliczka Tradycji w średniowiecznym duchu za nami [+FOTO]

W niedzielę, 10 września odbył się drugi dzień wydarzenia pod nazwą „Uliczka Tradycji”. To już szesnasta edycja tej imprezy, która swoją atrakcyjnością co roku przyciąga tłumy radomian, ale nie tylko.

Tegoroczna Uliczka Tradycji pod hasłem „Recepta na średniowieczność” odbywała się w dniach 9-10 września. Wszystkie wydarzenia z nią związane zlokalizowane były w pobliżu Resursy Obywatelskiej, ale także w budynku tej instytucji.

Relację z soboty, 9 września można zobaczyć na naszej stronie – TUTAJ.

W niedzielę, 10 września również było wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na scenie wystąpiły takie zespoły jak: Zespół Muzyki Dawnej „Vocantus”, „Dym”, „Kapela ze Wsi Warszawa”. W pobliskim parku odbywały się rodzinne rozgrywki sportowe, takie jak m.in. wyścigi w workach, przeciąganie liny, duże szachy czy układanie puzzli magnetycznych.

Nie zabrakło również ciekawych stoisk wystawowych. Można było zaopatrzyć się w aromatyczne zioła, skosztować słodkich podpłomyków, obserwować przy pracy rzeźbiarza, garncarza czy plecionkarza wiklinowych koszyków.

W samym budynku Resursy Obywatelskiej wiele się działo. Była m.in. wystawa „Średniowiecze w numizmatyce polskiej” i warsztaty kaligraficzne, a w podziemiach na odważnych czekała piwnica grozy. Ponadto na dziedzińcu instytucji prowadzone były animacje dla dzieci.

Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska w Radomiu.  

Fot. Karolina Kozieł