O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

W Radomiu odbędą się Wojskowe Targi Służby i Pracy

W Radomiu odbędą się Wojskowe Targi Służby i Pracy – zapowiedział podczas poniedziałkowej konferencji wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują Wojskowe Targi Służby i Pracy. To jedyne takie w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Radomiu w piątek i sobotę (17-18.03) w godzinach od 9.00 – 18.00 oraz w 15 innych miastach w Polsce.

– Targi zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego – zapowiadał Wojciech Skurkiewicz, wiceminister Obrony Narodowej, na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Szkół imienia 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy ul. Saskiej 4/6. Jak zauważył wiceminister w trakcie poniedziałkowej konferencji, to nie przypadkowe miejsce, bowiem szkoły ZDZ, jako pierwsze w Radomiu podjęły kształcenie w klasach mundurowych, dziś realizowane w ramach pilotażowego programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych Ministerstwa Obrony Narodowej.

Organizatorzy wydarzenia zadbali by młodzież, nawet ta mieszkająca w okolicach Radomia mogła dotrzeć na Targi 42 Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Podstawiony zostanie bezpieczny autokar do darmowego przewodu uczniów na trasie: dworzec PKP przy ulicy Beliny Prażmowskiego – szkoły ZDZ przy Saskiej. Autokar będzie specjalnie oznakowany.

Na targach w Radomiu obecni będą przedstawiciele 18. Dywizji Zmechanizowanej z Siedlec, 42. bazy Lotnictwa Szkolnego z Radomia oraz 6. Mazowieckiej Brygady Obrony terytorialnej, mazowieckiego oddziału Żandarmerii Wojskowej oraz Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. Prezentowany będzie też sprzęt wojskowy.