Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Wakacyjne atrakcje w Radomiu

Wakacyjne atrakcje w Radomiu. Jak co roku wiele atrakcji dla spędzających ten czas w Radomiu przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zaprasza m.in. nad zalew na Borkach.

Do dyspozycji wypoczywających są dwa strzeżone kąpieliska, wodny plac zabaw dla dzieci wieku 3-13 lat oraz boisko do siatkówki plażowej. Działa też wypożyczalnia sprzętu pływającego, a w poniedziałki, środy i czwartki będą się odbywały bezpłatne zajęcia nauki pływania na desce typu SUP.

Wśród wakacyjnych propozycji MOSiR-u są również gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez Szkolny Związek Sportowy, a także zajęcia tenisowe, łucznicze, fitness oraz nauka pływania na basenach Orka i Delfin.

Tradycyjnie zostanie także rozegrany turniej piłkarski „Z podwórka na stadiony”, który rozpocznie się już we wtorek, 25 czerwca, na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Narutowicza.

Jak co roku, w organizację letniego wypoczynku włączyły się radomskie placówki oświatowe i kulturalne. M.in. w jedenastu szkołach oraz w Młodzieżowym Domu Kultury i Ogródku Jordanowskim są organizowane półkolonie dla dzieci. W programach są zajęcia kulturalne, sportowe i rekreacyjne.

W czasie wakacji planowany jest też szereg wydarzeń organizowanych zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dorosłych. Na przykład MOK Amfiteatr zaprasza do udziału w warsztatach ogrodowych oraz na relaksacyjne poranki na trawie. Z kolei Resursa Obywatelska organizuje „Niedziele na Rynku”. Będą to cztery wakacyjne spotkania pełne całych rodzin.

W tym roku wydarzenia przybliżą uczestnikom wszystkie cztery strony świata. Odbędzie się też wiele innych plenerowych wydarzeń, w tym kolejna edycja „Ulicy Teatralnej”.

Kalendarz wydarzeń jest dostępny na stronie https://kalendarz.visitradom.pl/.

Źródło: UM Radom