Konkursy Kultura i rozrywka Na czasie Radom i okolice

Wygraj jedną z dwóch pozycji od Wydawnictwa Poznańskiego [KONKURS czytelniczy]

We współpracy z Wydawnictwem Poznańskim oraz radomską kawiarnią Vanilia Cafe realizujemy „Konkurs czytelniczy”. Zapraszamy do udziału.

W tym tygodniu do wygrania jedna z dwóch pozycji od Wydawnictwa Poznańskiego. Tym razem proponujemy podróż w przeszłość, do historii osób, o których warto zgłębić wiedzę.

Czartoryscy, czyli wieczna pogoń to pozycja, która w zaskakującym stylu ukazuje etapy ich drogi na polityczny szczyt, z uwzględnieniem wielu ważnych i przełomowych momentów, zarówno dla poszczególnych członków książęcej familii, jak i całej Rzeczpospolitej. Losy rodziny i kraju splatają się, tworząc wartką opowieść, pełną sukcesów i zwycięstw, ale także intryg i starć. Na zakończenie nie zabraknie historii o skomplikowanych losach kolekcji Czartoryskich oraz o muzealnej transakcji stulecia i związanych z nią kontrowersjach.
Autorem jest Witold Banach, pisarz i publicysta, dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, autor wielu książek dotyczących historii tego miasta oraz „Radziwiłłów”.

Nobel. Wybuchowy pacyfista
Alfred zbił fortunę na wojnie, ale pragnął pokoju na świecie. Pracowity wynalazca, który napisał więcej wierszy niż dzieł naukowych. Przedsiębiorczy biznesmen, który marzył o literackiej sławie, ale nigdy nie odważył się wydać książki. Od dzieciństwa spędzonego w ubóstwie w Sztokholmie, przez studia w Paryżu, konflikty rodzinne i uczuciowe porażki, aż po śmierć w San Remo – Ingrid Carlberg kreśli wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka, którego życie to materiał na kilka biografii.
Ingrid Carlberg połączyła wnikliwe badania i dziennikarską dociekliwość z umiejętnością budowania wciągającej narracji. Odwiedziła archiwa w pięciu krajach i przejrzała tysiące prywatnych, nigdy nieopublikowanych listów. Jej książka rzuca nowe światło na postać genialnego wynalazcy, rozdartego między pacyfistycznym światopoglądem a tym, że swój majątek zawdzięczał narzędziom śmierci.

Aby wziąć udział w konkursie, należy:

  • polubić fanpage twojradom.pl
  • udostępnić post konkursowy na swojej tablicy FB
  • napisać, którą z proponowanych pozycji chciałbyś zdobyć i dlaczego.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane za pośrednictwem fanpage Twój Radom na Facebooku, pod postem konkursowym, 15 marca. Wyłonionych zostanie dwóch zwycięzców. Każda osoba otrzyma jedną książkę. Po odbiór nagrody zapraszamy do Vanila Cafe (ul. Żeromskiego 31), gdzie na wygranych czekać będzie także ciepły napój. Książki do odbioru dostępne będą już następnego dnia.

Partnerzy:
Wydawnictwo Poznańskie

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!