Konkursy Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Wygraj książkę dla młodego czytelnika [KONKURS]

Wpisując się idealnie w okazję na prezentację książek dla dzieci i młodzieży zachęcamy rodziców do wzięcia udziału w konkursie. Z okazji Dnia Dziecka do wygrania książki z wydawnictwa ZYGZAKI skierowane do najmłodszych.

Wygraj książkę dla swojego dziecka 🙂

Motel Calivista
Mia Tang ma mnóstwo sekretów. Po pierwsze: mieszka w motelu. Niełatwo znaleźć prawdziwy dom, gdy jest się obcym w nowym kraju. Codziennie, gdy rodzice dziewczynki sprzątają pokoje, dziesięcioletnia Mia w recepcji Motelu Calivista obsługuje gości. Po drugie: rodzice dziewczynki pomagają imigrantom i pozwalają im za darmo zajmować wolne pokoje. Jeśli dowie się o tym pan Yao, bezwzględny właściciel motelu, cała rodzina znajdzie w prawdziwych tarapatach. Po trzecie: Mia chce zostać pisarką. Ale czy to w ogóle możliwe, skoro dopiero uczy się języka angielskiego? Aby przetrwać ten rok, Mia będzie potrzebować dużo odwagi, dobroci i ciężkiej pracy. Czy dziewczynce uda się pomóc rodzicom, uniknąć gniewu pana Yao i spełnić swoje marzenie?

Dziewczynka, która nie lubiła swojego imienia
Oto opowieść o pomysłowej, zdolnej i odważnej dziewczynce ze Stambułu. Wszystko w jej życiu układałoby się wspaniale, gdyby nie jej nietypowe imię. Dlaczego rodzice nie nazwali jej Różą albo Jaśminą, tylko wybrali dla niej imię… Pelargonia?
Najlepszymi przyjaciółkami Pelargonii są książki, dlatego dziewczynka dużo czasu spędza w szkolnej bibliotece. Właśnie tam znajduje magiczny globus i odkrywa zaznaczone na nim tajemnicze miejsce – nieznany ósmy kontynent. I tak zaczyna się pełna przygód podróż Pelargonii na skrzydlatym koniu przez Las Możliwości prosto do krainy opowieści, baśni i legend.
Czy dziewczynce, która nie lubi swojego imienia, uda się ocalić bajkowy świat?

Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci
Poznaj inspirującą historię Wisławy Szymborskiej, jednej z najpopularniejszych polskich poetek na świecie!
O dwóch magicznych słowach „nie wiem”, przepowiadaniu przyszłości w kronice klasowej, całowaniu żab i marzeniach małej dziewczynki. W tej wyjątkowej książce Michał Rusinek z humorem opowiada o małej Ichnie i dorosłej Wisławie, poetce, która otrzymała najważniejszą Literacką Nagrodę Nobla, choć o niej nie marzyła. Bywa też poważnie. Oczywiście, nie za bardzo. W końcu każdy dorosły powinien zachować w sobie coś z dziecka!

Aby wziąć udział w konkursie, należy:

  • polubić fanpage twojradom.pl;
  • udostępnić post konkursowy na swojej tablicy FB
  • podać tytuł książki ze swojego dzieciństwa, którą wspominacie najlepiej 🙂

Wyniki konkursu zostaną opublikowane za pośrednictwem fanpage Twój Radom na Facebooku, pod postem konkursowym, 5 czerwca. Wyłonionych zostanie dwóch zwycięzców. Każda osoba otrzyma jedną książkę. Po odbiór nagrody zapraszamy do Vanilia Cafe (ul. Żeromskiego 31), gdzie w ramach konkursu, na wygranych czekać będzie także napój. Książki do odbioru dostępne będą już następnego dnia.

więcej na www.zygzaki.pl