O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Z Lublina do Poznania przez Radom. IC Koziołek rusza na tory

Z Lublina do Poznania przez Radom. IC Koziołek rusza na tory. Jak wygląda droga kolejnego składu na trasie Lublin Główny – Poznań Główny?

PKP Intercity od początku września przewidziało kolejny skład do obsługi trasy Lublin Główny – Poznań Główny. Nowy pociąg nazywa się IC Koziołek i zatrzymuje się m.in. w Dęblinie, Radomiu, Drzewicy, Tomaszowie Mazowieckim i Łodzi.

– Z Lublina pociąg wyjeżdża o 8:30, a do Poznania przyjedzie o 14:50. Trasę z Lublina do Radomia IC Koziołek pokona w 1 godzinę i 22 minuty, do Łodzi dojedzie po 3 godzinach i 12 minutach, a całą trasę przejedzie w 6 godzin i 20 minut. Pociąg kursuje codziennie, a połączenie realizowane jest elektrycznym zespołem trakcyjnym typu FLIRT, wyprodukowanym w siedleckiej fabryce Stadler Polska

czytamy na stronie Intercity.pl

W związku z zmienioną organizacją ruchu w terminie od 3 – 27 września IC Koziołek będzie pokonywać trasę o 17 minut dłużej – wyjeżdżając z Lublina o 8:13. W podanym okresie do Radomia dotrze po 1 godzinie i 24 minutach, a do Łodzi po 3 godzinach i 29 minutach. O 14:50, po 6 godzinach i 37 minutach, skład dojedzie do stacji Poznań Główny.

IC Koziołek to trzecie połączenie PKP Intercity łączące Lublin z Poznaniem. Tym samym skład dołączył do pociągów IC Lubuszanin relacji Lublin Główny – Zielona Góra Główna oraz IC Górski relacji Rzeszów Główny – Szczecin Główny.

Źródło: Intercity