Historia Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Za nami drugi etap II edycji Konkursu Wiedzy o Historii Radomia

Za nami drugi etap II edycji Konkursu Wiedzy o Historii Radomia o laur Dyrektora Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

W piątek, 5 kwietnia 2024 roku w muzealnej Aptece Kultury odbył się drugi etap II edycji Konkursu Wiedzy o Historii Radomia o laur Dyrektora Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

– Bardzo cieszymy się, że radomska młodzież pragnie zgłębiać historię swojego miasta. Celem konkursu jest odkrywanie i popularyzowanie historii Radomia jako „Małej Ojczyzny”, budowa własnej tożsamości, co jest kluczowym warunkiem rozwoju każdej społeczności. Edukacja historyczna jest bardzo ważna w procesie tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, ponieważ znajomość historii miejsca, w którym przyszliśmy na świat, w którym żyjemy, uczymy się i pracujemy, buduje poczucie lokalnej tożsamości, buduje wspólnotę i dumę z naszego miasta

przekazali organizatorzy konkursu.

Uczestników przywitał dyrektor Leszek Ruszczyk i pogratulował dotarcia do kolejnego etapu oraz życzył powodzenia w drugiej części.

– Gratulujemy uczestnikom wiedzy, ponieważ pytania nie były łatwe!

przekazało Muzeum im. Jacka Malczewskiego.

Finał, który będzie miał formę teleturnieju „1 z 10″odbędzie się 29 maja. Po piątkowym etapie do III etapu dostało się dziesięcioro przedstawicieli szkół podstawowych i jedenaścioro zawodników ze szkół ponadpodstawowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.