Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Za nami koncert kolęd w Jedlni-Letnisku

W kościele Opieki Świętego Józefa w Jedlni–Letnisku odbył się koncert kolęd. W trakcie wydarzenia odśpiewano popularne kolędy!

W niedzielę, 14 stycznia w kościele Opieki Świętego Józefa w Jedlni – Letnisku odbył się koncert kolęd. Mieszkańcy mogli wysłuchać popularnych kolęd takich jak: „Bóg się rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy „Wśród nocnej ciszy”.

Uczestnicy koncertu świetnie wykonali również „Szczedryka”, kompozycję znaną na świecie jako „Carol of the Bells”. Stworzył ją ukraiński kompozytor Mykoła Leontowycz. Wzorował się na staroukraińskiej kolędzie ludowej.

W czasie koncertu wystąpił: Chór Miejski Jedlni-Letniska, Chór Filharmoniczny przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej w Radomiu oraz Artur Miedziński, który zagrał na akordeonie.

– Rok temu zrodziła się idea, abyśmy mieli swój miejski chór. Dzisiaj widzimy, że inicjatywa pięknie się rozwija, chórzyści występują na wielu uroczystościach. Przy okazji dziękuję za uliczne kolędowanie. Miło słyszeć pozytywne głosy ze strony mieszkańców. Macie Państwo pełne poparcie od naszego samorządu

mówił na zakończenie niedzielnego koncertu burmistrz Jedlnia-Letniska Piotr Leśnowolski.

Celem Chóru Miejskiego jest promocja oraz wspieranie i aktywizacja środowiska tworzącego muzykę i kulturę mieście. Początki chóru sięgają 28 lutego 2023 roku, kiedy to odbyło się spotkanie organizacyjne. Wzięło w nim udział 28 osób.

Tego samego dnia odbyła się pierwsza próba wraz z przesłuchaniem kandydatów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.