O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Za nami Radomska Olimpiada Młodzieży. Rozdano nagrody

Za nami Radomska Olimpiada Młodzieży. W minionym roku szkolnym uczestniczyło w niej prawie siedem tysięcy uczniów. Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 podsumowano rywalizację i wręczono nagrody.

We współzawodnictwie szkół podstawowych, w kategorii klas I – VI wygrała PSP nr 24, drugie miejsce zajęła PSP nr 9, a trzecie PSP nr 4. W kategorii klas VII-VIII pierwsze zajęła PSP nr 4, przed PSP nr 9 I PSP nr 24.

Wśród szkół ponadpodstawowych, w kategorii dziewcząt wygrało III LO im. D. Czachowskiego, drugie miejsce zajęło VI LO im. J. Kochanowskiego, a trzecie – IV LO im. T. Chałubińskiego. W rywalizacji chłopców zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, drugi był Zespół Szkół Elektronicznych, a trzeci – Zespół Szkół Technicznych.

– Gratuluję zwycięzcom i bardzo się cieszę, że tak wielu młodych radomian wzięło udział w rywalizacji. Oczywiście wiemy, że nie każdy zostanie sportowcem, ale naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie aktywności fizycznej, która jest jedną z podstaw zdrowego stylu życia

mówił podczas uroczystości wręczenia nagród, prezydent Radosław Witkowski.

Współzawodnictwo szkół trwało przez cały rok szkolny. Łącznie wzięło w niej udział 613 reprezentacji szkół. W sumie Radomska Olimpiada Młodzieży objęła 70 konkurencji. Była to największa masowa impreza sportowa w Radomiu. Najlepsze drużyny reprezentowały miasto w finałach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawodnicy z Radomia wywalczyli w finałach 7 medali,

Podczas uroczystego podsumowania ROM, szkoły, które zajęły najwyższe miejsca zostały uhonorowane pucharami w poszczególnych kategoriach oraz nagrodami finansowymi za osiągnięte wyniki sportowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego. Nagrody prezydenta Miasta Radomia otrzymało także 19 nauczycieli wychowania fizycznego, którzy wraz ze swoimi podopiecznymi osiągnęli najlepsze wyniki sportowe.