O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Za nami Turniej Piłki Siatkowej Grup Parafialnych [+FOTO]

W niedzielę odbył się Turniej Piłki Siatkowej Grup Parafialnych. Zobaczcie kto stanął na podium!

W niedzielę, 18 czerwca 2023 roku, odbył się Turniej Piłki Siatkowej Grup Parafialnych. Turniej poprzedziło spotkanie w kościele św. Wojciecha w Kowali.

– To jest wyjątkowy czas, kiedy się splatają te rzeczy sportu i wiary, a ostatecznie one są włączone w życie człowieka. Życzę, aby ten czas, który wspólnie przeżywacie, który jest związany z aktywnością sportową, z siatkówką, był dla was radością. Niech będzie waszym umocnieniem i waszą jednością. Niech to przyniesie jak największe i najlepsze owoce – mówił bp Marek Solarczyk.

W sportowym wydarzeniu wzięło udział 13 drużyn mieszanych ( w każdej drużynie musiały być przynajmniej dwie dziewczyny. Po bardzo długich rozgrywkach najlepszą drużyną okazało się Duszpasterstwo Akademickie, które zajęło pierwsze miejsce.

Zaraz po nich na drugim miejscu znalazło się sanktuarium błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, a na trzecim drużyna z parafii MB Częstochowskiej.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Radomskiej Oddział Kowala i Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Radomskiej.

Źródło: Fot. Weronika Farbiś