Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

10-latek na hulajnodze elektrycznej zderzył się z samochodem

Policja, Wypadek

Groźny wypadek w gminie Jedlińsk! 10-latek na hulajnodze elektrycznej zderzył się z samochodem.

W środę, 22 maja 2024 roku, oficer dyżurny radomskiej Policji otrzymał informacje o wypadku w miejscowości Jedlanka. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 10-latek kierując hulajnogą elektryczną i poruszając się niewłaściwą stroną jezdni doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Audi, którym kierowała 33-latka. Nieletni z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o stosowanie się do obowiązujących przepisów i zachowanie ostrożności. Pieszych, rowerzystów i osoby korzystające z hulajnóg elektrycznych proszą, aby przed wejściem czy wjazdem na przejście i przejazd upewnili się, że mogą bezpiecznie przemieścić się na drugą stronę.

Przypominają również, że nawet jeśli pieszy, rowerzysta czy osoba na hulajnodze mają pierwszeństwo, to powinni przede wszystkim dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo bo w zderzeniu z jakimkolwiek pojazdem odnoszą poważniejsze obrażania.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich. Szanujmy innych użytkowników ruchu drogowego, a swoim zachowaniem nie stwarzajmy zagrożenia ani dla siebie, ani dla innych. Odpowiedzialne zachowanie na drodze, pomoże nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Źródło: Policja Radom