Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice

Wystawa „Surrealizm nieoczywisty” i niezwykli artyści w Łaźni

Radomska Łaźnia zaprasza na najbliższy wernisaż. Wystawa „Surrealizm nieoczywisty” przybliży gościom twórczość oraz sylwetki dwójki niezwykłych artystów.

W radomskiej Łaźni spotka się dwójka niezwykle ciekawych artystów. Justyna Koziczak i Łukasz Milak-Kalinowski to dwie twórcze osobowości i dwie odrębne estetyki, które łączą się w całość na płaszczyźnie artystycznych poszukiwań. Oboje sięgają do pokładów swojej wrażliwości, aby dać wyraz ludzkim niepokojom czy lękom.

Ich surrealistyczne obrazy za pomocą bezkresu wizji ukazują bogactwo emocji. Mocne pociągnięcia pędzla współgrają z abstrakcją.

Surrealizm w swojej artystycznej konwencji skupia się przede wszystkim na zgłębianiu ludzkiej podświadomości, która stanowi obszar pełen pragnień i popędów tłumionych przez warunki zewnętrzne. Obrazy surrealistów to manifest przeciwko racjonalizmowi, utylitaryzmowi, racjonalnemu spojrzeniu na rzeczywistość. Nie ma tutaj miejsca na klasyczne kanony piękna, które odbiegają od prawdy. Świat bowiem nie jest jasny ani symetryczny. O tym właśnie „mówią” artyści, sięgający do obszaru nieświadomości.

Wernisaż odbędzie się 12 stycznia (czwartek) 2023 o godzinie 18:00, Łaźnia (Traugutta 31/33).

Wystawa „Surrealizm nieoczywisty” dostępna do 27 stycznia bieżącego roku.

Źródło informacji i foto: RKŚTiG Łaźnia