O tym się mówi Radom i okolice Wiadomości

21 rocznica tragicznej śmierci ks. bp. Jana Chrapka

18 października Diecezja Radomska wspomina zmarłego tragicznie biskupa Jana Chrapka. Był duszpasterzem, który troszczył się o najbardziej potrzebujących.

W intencji zmarłego biskupa, w radomskiej Katedrze o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św., której będzie przewodniczył ks. bp. Marek Solarczyk. Po niej, Kapituła Funduszu im. bp. Jana Chrapka wręczy nagrodę Viventi Caritate za 2022 rok. Nagroda jest przyznawana osobom, ruchom, instytucjom, za zasługi w działalności charytatywnej, oraz społecznej, i kulturalnej.

Biskup Jan Chrapek należał do Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła (Michalici). Sakrę biskupią otrzymał w 1992 r. w Drohiczynie. Jego dewizą biskupią były słowa wypowiedziane przez św. Michała Archanioła – „Quis ut Deus” (’Któż jak Bóg”).

Był specjalistą w dziedzinie mass mediów w KEP. W latach 1997 – 1999 brał udział w organizowaniu pielgrzymek papieża Jana Pawła II do Polski.

Od 1999 r. był biskupem diecezji radomskiej. Zajmował się duszpasterstwem młodzieży, rozwijał dzieła charytatywne, troszczył się o ludzi najbardziej potrzebujących.

Jego pasterska posługa zakończyła się niespodziewanie 18 października 2001 r. Przerwał ją śmiertelny wypadek samochodowy.

 

Źródło: radioplus.com.pl / radom.gosc.pl

Foto: diecezja,radom.pl