O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

34. edycja OTK – pod hasłem „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”

34. edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej odbędzie się pod hasłem „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. Do współtworzenia konkursu, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego zaprosił w tym roku Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej.

Teologiczna Olimpiada najpierw odbędzie się na etapie szkolnym – 15 listopada, a 10 stycznia 2024 r. – na etapie diecezjalnym. Ogólnopolski etap będzie miał miejsce w Radomiu, w dniach od 4 do 6 kwietnia 2024 r.

W olimpiadzie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych. Tematem przewodnim i hasłem tegorocznej edycji będą „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”.

Zainteresowani wzięciem udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej mogą zgłaszać się do swojego szkolnego katechety.

Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej ks. Jarosław Zieliński w rozmowie z Radio Plus podkreśla, że jest to jedna z największych olimpiad przedmiotowych w Polsce, do udziału w której zgłasza się każdego roku kilka tysięcy uczniów z kilkuset szkół.

Ks. Zieliński przypomina o wielu korzyściach płynących z uczestnictwa w tej olimpiadzie, jak: pogłębienie świadomości religijnej oraz wiedzy z zakresu różnych dziedzin teologii, a także wiedzy z zakresu historii i nauczania Kościoła katolickiego. Jest to również okazja do zawarcia wielu nowych znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach, pasjach, które wyznają te same wartości, a także możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.otk.pl oraz na fanpage FB Olimpiady Teologii Katolickiej.

Źródło i foto: radioplus.com.pl