Inwestycje

Agencja Rozwoju Przemysłu z planem inwestycyjnym dla naszego miasta. 50 mln zł dla Radomia [FOTO]

 

W konferencji, na której zaprezentowano plany inwestycyjno-rozwojowe dla Radomia, realizowane przez ARP S.A. wzięli udział m.in. Wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Przewodniczący Sejmowej Komisji Energii i Skarbu Państwa Marek Suski oraz Prezes Zarządu Agencji Rozwoju i Przemysłu Marcin Chludziński.

– Radom to miasto z bardzo dużym potencjałem rozwoju gospodarczego. Dużym potencjałem, lecz nie w pełni wykorzystanym. Nasze doświadczenie, potencjał Radomia i bardzo dobra współpraca z lokalnymi parlamentarzystami zaowocowały bardzo konkretną decyzją o przygotowaniu rozwoju gospodarczego dla Podstrefy Radom – mówił w czasie konferencji Marcin Chludziński.

Program rozwoju gospodarczego przewiduje m.in. modernizację hali „Łucznik”, zakup od miasta działki „Wośniki” i wybudowanie na jej terenie nowoczesnych obiektów.

– Idąc do wyborów w 2015 roku jako Zjednoczona Prawica obiecywaliśmy, że zrobimy wszystko, aby na terenie Radomia i okolic powstawały nowe miejsca pracy. By mieszkańcy nie musieli emigrować za granicę. do pracy. Jednak by te miejsca pracy powstawały, potrzebne jest spełnienie kilku warunków: dobra infrastruktura, zaangażowanie władz samorządowych i władz na szczeblu krajowym. Dlatego z tego miejsca dziękuję moim kolegom parlamentarzystom, którzy bardzo mocno zaangażowali się w lobbing – podkreślał Adam Bielan, Wicemarszałek Senatu.

Zdaniem posła Marka Suskiego, jest to kolejny krok do tego, aby Radom stał się centrum nowoczesnych technologii i jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych w kraju.

– Dzięki rozwojowi strefy będzie można utworzyć płaszczyznę dla nowych inwestycji. Liczymy, że może to być nawet ok. 500 nowych miejsc pracy, co biorąc pod uwagę wysokie bezrobocie w Radomiu jest niezwykle ważne – mówił parlamentarzysta. – Rozmawiałem też z premierem Morawieckim, który powiedział, że kiedy nastąpi rozwój strefy i zostaną dokupione tereny inwestycyjne, będzie zabiegał o to, aby usytuować w Radomiu kilka inwestycji, również zagranicznych. Serdecznie dziękuję panu Prezesowi za zrozumienie potrzeb naszego miasta i że nie tylko Warszawa, Gdańsk, Kraków czy Katowice, ale też Radom potrzebuje inwestycji i rozwoju.

Podstrefa Radom należy do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Na jej terenie działa ponad 40 przedsiębiorców w czterech rejonach inwestycyjnych (Radom, Wyszków, Pionki i Ożarów Mazowiecki), którzy zapewniają miejsca pracy dla 4,5 tys. osób. Do tej pory przedsiębiorcy zainwestowali w niej prawie 800 mln zł. Celem nowych projektów jest wykorzystanie ekonomicznego potencjału regionu i stworzenie inwestorom unikalnych warunków rozwoju w postaci dostępu do dużych, uzbrojonych terenów. Rejon inwestycyjny Podstrefy Radom cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, niemal ¾ ze 128 ha jest już zagospodarowane, a do dyspozycji inwestorów jest jeszcze 34 ha.

 

Małgorzata Stasiak