Inwestycje Radom i okolice

Radomskie lotnisko traci kolejną trasę

lotnisko

W sezonie letnim nie polecimy z Radomia do Ochrydy w Macedonii Północnej. Połączenie miało wystartować 24 czerwca.

Jak dowiedział się portal fly4free.pl, trasa do Macedonii wypadła z siatki połączeń radomskiego lotniska na stałe. Trasę anulowano przede wszystkim z uwagi na wycofanie się biura podróży, które miało przewozić większość pasażerów na tej trasie.

Wcześniej radomskie lotnisko straciło wakacyjne połączenia do Heraklionu w Grecji i Marsa Alam w Egipcie. LOT skasował też połączenie do Podgoricy, jednak loty na tym kierunku będą dalej realizowane – linia Air Montenegro złożyła już wniosek o obsługę pasażerów na tej trasie. To połączenie będzie miało wyłącznie charakter czarterowy, więc bilety najpewniej nie trafią do wolnej sprzedaży.

Jak informowaliśmy, 27 kwietnia minął rok od uruchomienia Lotniska Warszawa-Radom. W tym czasie port odprawił ponad 130 tys. pasażerów. Od początku funkcjonowania Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło dokładnie 130.453 podróżnych.

Okresem, który zapisał się bardzo pozytywnie na karcie historii radomskiego portu lotniczego był sezon wakacyjny 2023.

– Szczególnym okresem dla portu był z pewnością sezon wakacyjny 2023 roku, kiedy w Radomiu od czerwca do końca września obsłużono blisko 75,5 tys. podróżnych. Rozmawiamy z przewoźnikami i touroperatorami o zwiększaniu oferty i rozwijaniu siatki połączeń. Staramy się też o zgodę środowiskową na wykonywanie operacji lotniczych w nocy, jeśli ją uzyskamy to z pewnością staniemy się jeszcze bardziej atrakcyjni dla linii lotniczychmówi Anna Dermont, rzecznik PPL S.A.

W ciągu pierwszego roku działania z lotniska operowało czterech przewoźników: PLL LOT, Enter Air, Wizz Air i Skyline Express. Wycieczki z wylotem z radomskiego portu oferowało aż 7 biur podróży: ITAKA, Rego Bis, Coral Travel, TUI, Nekera, Greckie Podróże i Anex Tour.

Przypomnijmy, że w pierwszym kwartale tego roku lotnisko Warszawa-Radom obsłużyło 21 tys. pasażerów.