Polska i świat Społeczeństwo

Akcja „Paczka dla Bohatera” ze wsparciem pracowników MESKO S.A.

Tegoroczna akcja „Paczka dla Bohatera” prowadzona jest także ze wsparciem spółki MESKO S.A. Żywność i środki chemiczne pozyskane w trakcie zbiórki zostaną przekazane przed Świętami Bożego Narodzenia do kombatantów: byłych żołnierzy września 1939 roku, Armii Krajowej, Zrzeszenia Wolność i  Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych oraz podziemia niepodległościowego represjonowanych przez władze komunistyczne. 

Do 15 grudnia w MESKO S.A, będzie trwała akcja „Paczka dla Bohatera”. Na wszystkich wydziałach Spółki ustawione zostały specjalne kartony. Można umieszczać w nich produkty żywnościowe o przedłużonym terminie do spożycia, m. in. makarony, kasze, cukier, mąka, słodycze oraz środki czystości. Z zebranych artykułów powstaną paczki, które tuż przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do podopiecznych Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”.

Nie jestem zdzwiona postawą załogi MESKO. Wielokrotnie bowiem pracownicy naszej Spółki udowadniali, że są szczodrzy i potrafią dzielić się z innymi. Są empatyczni, solidarni i pomocni. Pokazali to na przykład podczas zbiórek organizowanych w naszym przedsiębiorstwie na rzecz uchodźców z  Ukrainy. Jestem pewna, że w przypadku akcji pomocy dla bohaterskich żołnierzy będzie tak samo. Już teraz pragnę podziękować całej załodze za okazywane wsparcie

– powiedziała Elżbieta Śreniawska, Prezes Zarządu MESKO S.A.

Zbiórka odbywa się pod patronatem m.in. Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Źródło informacji i foto: MESKO S.A.