Polityka Radom i okolice Społeczeństwo Wybory samorządowe 2024 Wyróżnione

Artur Standowicz ogłosił swój program wyborczy

Artur Standowicz ogłosił swój program wyborczy. Jakie postulaty przedstawiono?

W poniedziałek, 18 marca 2024 roku kandydat na prezydenta, Artur Standowicz zorganizował konferencję prasową, podczas której ogłoszony został jego program wyborczy.

Wydarzenie rozpoczęło się od podsumowania dotychczasowej kampanii.

– Moja kampania, oprócz banerów i ulotek dotyczy spotkań z mieszkańcami. W ostatnich tygodniach spotkamy się w różnych częściach miasta, żeby rozmawiać o problemach ważnych dla radomian. Byłem na Jeżowej Woli, Malczewie, Borkach i Kapturze. Jaki obraz się wyłania z tych spotkań? No niestety, nie jest to dobry obraz. Jest to obraz wieloletnich zaniedbań i ignorancji

mówił kandydat na prezydenta miasta.

Następnie, Artur Standowicz przedstawił założenia swojego programu wyborczego, którego celem jest jak sam tłumaczył, postawienie Radomia na nogi.

– Informację, które do nas docierają przedstawiają, że Radom się degraduje. To nie jest ten Radom, który sobie wymarzyliśmy. W ciągu 9 lat kandydatury prezydenta Radosława Witkowskiego, ubyło nas około 18 tysięcy mieszkańców. To dla przykładu wielkość Pionek lub Kozienic. Mój plan postawi Radom na nogi i doda mu impet. Zbudujemy tu dobrą markę i będziemy centrum regionu. Musimy przywrócić miastu rangę stolicy województwa, nie odkładamy tego projektu na półkę. Musimy być do tego przygotowani gospodarczo, społecznie, kulturalnie i edukacyjnie

zapowiadał kandydat na prezydenta miasta.

Program wyborczy Artura Standowicza obejmuje 6 obszarów: infrastruktura, środowisko, zdrowie, edukacja, kultura i społeczność. Oto postulaty przekazane przez Artura Standowicza:

  1. Większy Radom dla Radomian – poszerzenie granic miasta, nowe tereny pod strefy biznesowe, handlowe, mieszkalne, rozwój miasta ściśle połączony z portem lotniczym.
  2. Radom dla każdego. Pieszego, Rowerzysty, Kierowcy – spójny system infrastruktury drogowej, chodniki, drogi dla rowerów, odkorkowanie osiedli, nowe rozwiązania komunikacyjne, sekundniki na światłach-mniejsze korki.
  3. Zdrowy Radom. Budowa Szpitala Klinicznego – Centrum 75+ geriatria priorytetem, rozwój miejskiego szpitala. Radomianie muszą być zdrowi.
  4. Edukacyjny Radom. Rozwój radomskich przedszkoli i szkół – specjalizacja radomskiej edukacji w kierunku szkolnictwa technicznego – nowe technologie, robotyka, lotnictwo. Program remontowy infrastruktury edukacyjnej i sportowej.
  5. Epicentrum Kultury – zbudujemy zupełnie nową wspólna siedzibę dla Miejskiego Domu Kultury, Biblioteki Miejskiej i Centrum Multimedialnego – jest to innowacyjny pomysł na  zebranie w jednym nowoczesnym architektonicznie budynku aktywności z zakresu kultury, rozwoju dzieci i młodzieży oraz multimediów (sale nagrań, narzędzia do tworzenia treści internetowych, warsztaty, specjaliści, młodzież i dzieci).
  6. Zielony Radom. Grodzisko Piotrówka i bulwary radomskim „Central Parkiem” – zagospodarowanie terenu w celach rekreacyjnych, więcej zieleni w Radomiu, stop betonozie miejskiej, nowe parki z tężniami i wybiegami dla psów.
  7. Mobilna aplikacja Mój Radom – całe miasto w telefonie: transport miejski, eurząd, głosowanie w budżecie obywatelskim, sondy i konsultacje społeczne, szybki kontakt, system opłat parkingowych.
  8. Bezpieczny Radom. System ostrzegania przed niebezpieczeństwami – system radiowy wczesnego ostrzegania w każdej dzielnicy, komunikaty o różnego rodzaju zagrożeniach, pogodzie, smog, przy jednoczesnej rozbudowie monitoringu miejskiego.

Przypomnijmy, że wybory samorządowe zaplanowano na niedzielę 7 kwietnia.