O tym się mówi Ogłoszenia Radom i okolice

Awaria sygnalizacji świetlnej na XV-leciu

Do odwołania nie będzie działała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Kusocińskiego na radomskim osiedlu XV-lecia. Jest to spowodowane poważną awarią sterownika.

Sygnalizacja w tym miejscu jest jedną z najstarszych w Radomiu, dlatego mogą pojawić się problemy z dostępem do części zamiennych, niezbędnych do naprawy sterownika. Firma, która zajmuje się na nasze zlecenie serwisowaniem świateł w Radomiu, postara się mimo wszystko naprawić tę instalację. Jeżeli jednak nie będzie to możliwe, to światła pozostaną do odwołania w trybie awaryjnym (pulsujące żółte sygnały).

W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem może być jedynie wymiana całej sygnalizacji na tym skrzyżowaniu na nową. Nie można jednak zrobić tego „od ręki”, gdyż w tegorocznym budżecie miasta nie ma zarezerwowanych pieniędzy na tego typu dodatkowe, niespodziewane wydatki.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w tym miejscu. Przypomina przy okazji, iż przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej obowiązują ogólne zasady ruchu drogowego oraz znaki pionowe, regulujące pierwszeństwo przejazdu. W tym konkretnym przypadku droga podporządkowana to ulica Kusocińskiego.

Źródło: MZDiK