Radom i okolice Sport

Broń Radom ma nowego trenera

Trzecioligowa Broń Radom ma nowego trenera. Został nim 44-letni Dominik Bednarczyk. 

Niedawno informowaliśmy o zakończeniu kilkumiesięcznej przygody Michała Pulkowskiego z Bronią Radom. Umowa ze szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Michał Pulkowski nie jest już trenerem Broni

W środę, 7 grudnia jego następcą został 44-letni Dominik Bednarczyk. Nowy trener Broni kierował już zawodnikami z takich klubów jak RKS Radomsko, Lechia Tomaszów Mazowiecki, czy Sokół Ostróda.

Jako były piłkarz może pochwalić się ciekawym życiorysem. Niewielu pamięta, ale w przeszłości był testowany przez Bronia i brał udział w… pojedynku z Żyrardowianką. 

Nowy szkoleniowiec Broni był wychowankiem Pogoni Staszów. Grał w Lechu Poznań, Siarce Tarnobrzeg czy RKS Radomsko. Kilka sezonów spędził na Cyprze,  a po powrocie do Polski był testowany przez Broń Radom, którą kierował wówczas Artur Kupca. Finalnie w 2012 roku wybrał Unię Tarnów. 

Odnosił duże sukcesy jako trener, zwłaszcza z RKS Radomsko i Lechią Tomaszów Mazowiecki. Na początku sezonu Dominik Bednarczyk trenował drużynę Sokoła Ostróda. Co ciekawe, to z tym zespołem zespół Broni Radom rozegra swój pierwszy mecz. 

Pierwszy trening zespołu zaplanowano na 9 stycznia. W połowie trzeciej ligi broń zajmuje 12. miejsce. 

źródło: Broń Radom / Gol24