Na czasie Ogłoszenia Radom i okolice Religia

Caritas Diecezji Radomskiej organizuje przedświąteczne zbiórki dla najuboższych

2 i 3 grudnia radomska Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności na terenie diecezji radomskiej, pod hasłem: „Tak. Pomagam!”. Caritas zachęca również do organizowania zbiórek trwających przez cały adwent, we wszystkich parafiach. Z kolei Radomska Oaza zaprasza do wsparcia akcji Paczuszka dla maluszka.

Zbiórki będą przeprowadzane przez wolontariuszy Caritas w sklepach. Do przygotowanych na ten cel koszy można wkładać zakupione artykuły spożywcze, takie jak, konserwy rybne i mięsne, makarony, ryż, olej, cukier, herbatę, kawę. Ważne, żeby miały one długi termin przydatności.

Zebrane produkty będą rozdawane najbardziej potrzebującym w formie paczek przedświątecznych. Posłużą również do zorganizowania Wigilii ulicznej dla osób samotnych i bezdomnych.

Jak podaje dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Damian Drabikowski, w tym roku w Wigilii będzie uczestniczyło 800 osób.

Z kolei Ruch Światło-Życie Diecezji Radomskiej zaprasza do wsparcia akcji Paczuszka dla maluszka. Paczki można przynosić w środy i czwartki w godzinach od 10:00 do 16:00, do siedziby Centrum Ruchu Światło-Życie, mieszczącym się w budynku Kurii Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1, albo do księgarni św. Kazimierza, również przy ul. Malczewskiego 1, od poniedziałku do piątku od 9:00 – 16:00, a także w sobotę w godzinach od 9:00 – 13:00. Akcja będzie trwać do 20 grudnia. Paczki będą przekazane do prowadzonych przez Caritas Diecezji Radomskiej dwóch Domów Dziecka, których patronem jest św. Jan Paweł II, w Jasieńcu Iłżeckim i Starachowicach.

 

Źródła: radom.gosc.pl / radioplus.com.pl

Foto: diecezja.radom.pl