Radom i okolice

Chcesz mieć piękny ogród? A może nowy trawnik?

Poprawia on właściwości gleby poprzez jej wzbogacanie w substancję organiczną i składniki pokarmowe. Może być stosowany w uprawach roślin ozdobnych i trawników. Szczególnie polecany jest do stosowania do rekultywacji gleb. Pod zakładanie trawników „RADKUŚ” najlepiej sprawdzi się zastosowany późnym latem lub wczesną jesienią. Na glebę przeznaczoną do założenia trawnika środek należy równomiernie rozrzucić i wymieszać. Następnie wysiać trawę, podlewać i … cierpliwie czekać na piękny, zielony dywan. W przypadku rekultywacji gleb w zależności od stopnia zdegradowania terenu środek stosuje się w ilości do 15 ton na hektar, jeden raz na 3 lata.

Jesienią lub wiosną „RADKUŚ" może być stosowany również w leśnych plantacjach nasiennych gatunków liściastych oraz do rekultywacji gleb przeznaczonych pod zalesienia. W tym przypadku wystarczy jego równomierne rozprowadzenie po powierzchni i wymieszanie z glebą.

W uprawach sadowniczych natomiast stosuje się go wiosną, bez konieczności mieszania z glebą. Wystarczy równomierne rozprowadzenie na powierzchni gleby wokół drzewka.

W przypadku roślin rabatowych zalecane jest wymieszanie „RADKUSIA” z wierzchnią warstwą gleby na głębokości ok. 20cm, po czym należy dokładnie wyrównać powierzchnię. W tak przygotowanej glebie można umieszczać rozsady.

„RADKUŚ” dostępny jest w sprzedaży luzem. Obecnie produkt można nabyć w promocyjnej cenie 10 zł za tonę. Podkreślenia wymaga fakt, iż każda partia produktu jest badana pod kątem spełnienia deklarowanych parametrów jakościowych oraz dopuszczalnych wartości zanieczyszczeń zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 czerwca 2008r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o nawozach i nawożeniu (Dz. U. 2008 nr 119 poz. 765 ze zmianami). Badania te prowadzone są przez zakładowe laboratorium oraz akredytowane laboratoria zewnętrzne.

Szczegółowe informacje w zakresie sprzedaży środka poprawiającego właściwości gleby „RADKUŚ” można uzyskać pod nr tel. 48/ 380 20 45.

 

Fot.: RADKOM