O tym się mówi Radom i okolice Sport Wyróżnione

Co dalej z sektorem gości na nowym stadionie Radomiaka? Jest decyzja!

Trwające dyskusję dotyczące sektora gości na nowym stadionie Radomiaka zostały zakończone. Prezes Radomiaka Radom, Sławomir Stempniewski przekazał decyzję!

W poniedziałek, 10 lipca 2023 roku, w sali konferencyjnej Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga 63, odbyło się spotkanie z kibicami Radomiaka.

Kibice Radomiaka stawiają sprawę jasno! Mecze przy pustych trybunach?

W spotkaniu wziął udział m.in. prezes Klubu, Sławomir Stempniewski oraz dyrektor MOSiR, Robert Dębicki. W trakcie wydarzenia przedstawiono decyzję dot. sektora gości na nowym stadionie Radomiaka.

Przypomnijmy, że działacze Radomiaka mocno zabiegali o to, żeby miejsca dla przyjezdnych umieścić za bramkę, budując tymczasowy sektor, który zostałby zdemontowany, gdyby stadion był rozbudowywany o kolejne dwie trybuny.

– Po długich negocjacjach mamy zgodę służb na umieszczenie sektora gości w tym miejscu. Było to dla nas bardzo istotne, bo dzięki temu zwiększymy liczbę miejsc na stadionie o 1200 miejsc. Tyle zajmowałby sektor gości wraz ze strefą buforową na jednej z trybun. Sektor wybudowany za bramką pomieści ok. 500 fanów, łączna pojemność stadionu wyniesie ok. 9500 krzesełek. Zwiększymy w ten sposób dochody z dnia meczowego, które będą ważną częścią budżetu – mówił prezes Radomiaka, Sławomir Stempniewski.

Inwestycja ma pochłonąć ok. milion złotych, połowa z tej kwoty to koszt budowy trybuny, druga połowa kwoty zostanie przeznaczona na utwardzenie gleby i utworzenie parkingu dla przyjezdnych.

Źródło: Weszlo.com