Ćwierć miliona – tylu pasażerów ma obsłużyć radomskie lotnisko w 2023 roku

Jak informowaliśmy, lotnisko Warszawa-Radom uruchomi swoje pierwsze połączenia na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. Mimo, że port lotniczy nie będzie działać przez cały rok, to jego włodarze szacują, że już 2023 roku uda im się obsłużyć 250 tys. podróżnych. Z lotniska ma startować ponad 30 samolotów tygodniowo.

Jeżeli uda się zrealizować zapowiedzi włodarzy portu lotniczego, oznaczać to będzie, że już w pierwszym roku działalności radomskie lotnisko osiągnie porównywalny wynik, co przed pandemią osiągał port lotniczy w Łodzi. Za to już na rok 2024 dyrektor radomskiego lotniska spodziewa się 450 tys. pasażerów, co oznaczać będzie około 40 tys. pasażerów miesięcznie.

Tak dobre wyniki portu lotniczego ma osiągnąć dzięki współpracy z biurami turystycznymi Itaka i Nekera, a także z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, który już ogłosił pierwsze trzy kierunki lotów z Radomia. Będą to loty do Rzymu, Paryża i Kopenhagi. Czynnikami które mają przyciągnąć kolejnych partnerów biznesowych, są niskie opłaty lotniskowe i dobre połączenie z Warszawą.

źródło: www.pasazer.com