Materiał Partnera

Czym powinien charakteryzować się hotel przyjazny dzieciom?

Planowanie rodzinnych wakacji to nie lada wyzwanie. Ważne bowiem, by znaleźć hotel odpowiadający nie tylko potrzebom dorosłych, lecz również dzieciom. Na szczęście na mapie Polski znajdują się miejsca dedykowane rodzicom z dziećmi. Wiele z nich posiada specjalne pokoje przeznaczone dla rodziców z dziećmi, kąciki zabaw czy inne, specyficzne udogodnienia, jak na przykład pakiet SPA dla najmłodszych gości. O atrakcyjności hotelu dla rodzic decyduje naprawdę wiele czynników. Już dziś poznaj kilka z nich i miej je w pamięci podczas wyboru odpowiedniego miejsca noclegowego dla siebie i swoich bliskich.

Aspekty, które warto wziąć pod uwagę decydując się na hotel z dzieckiem

Jedną z pierwszych rzeczy, na którą zwraca uwagę większość osób poszukujących hotelu, jest przede wszystkim lokalizacja. W przypadku podróży z dziećmi, szczególny nacisk kładzie się na bliskość do najważniejszych atrakcji, jednocześnie z zachowaniem pewnego dystansu od samego centrum największego miasta w okolicy. Dobrze, jeżeli hotel znajduje się w miejscu cichym, oddalonym od miejskiego zgiełku. Malownicza, zielona okolica daje dorosłym szansę na odpoczynek, a ciekawe atrakcje niedaleko hotelu są w stanie zadowolić maluchy. Dzieci nie przepadają za nudą; warto sprawdzić, czy miejsce noclegowe posiada dodatkowe pomieszczenia w postaci sali zabaw, basenu czy zewnętrznego placu dla dzieci. Przykładowo, Hotel Crocus to jedno z miejsc przyjaznym rodzicom z dziećmi, które oferuje dodatkowe atrakcje jak basen z brodzikiem, plastikowe naczynka w restauracji, tenis stołowy czy starannie przygotowane menu dla dzieci. Ten ostatni element jest szczególnie ważny; zwłaszcza, że większość maluchów bardzo często wybrzydza. Ważną kwestią jest również bezpieczeństwo najmłodszych, a także maksymalna wygoda przemieszczenia się po obiekcie. Dla rodziców maluchów, które korzystają jeszcze z wózków, szczególnie istotne są szerokie korytarze oraz stały dostęp do hotelowych wind. Dużym powodzeniem cieszą się hotele, które dodatkowo wyposażone są w strefy aktywności sportowej, takie jak baseny czy mini-parki wodne. Dzięki nim, gdy pogoda za oknem nie będzie dopisywać wyjściu z hotelu, nuda nie będzie wchodzić w grę!

Góry czy morze? O tym, gdzie wybrać się z dzieckiem

Wybór hotelu to nie jedyny dylemat, jaki należy rozważyć podczas planowania wakacji. Wielu rodziców zastanawia się, gdzie najlepiej udać się na wycieczkę z dziećmi. Na pierwszy plan zawsze wysuwają się dwie opcje: góry lub morze. Zarówno jeden i drugi wariant może zapewnić odpoczynek i relaks, ponieważ oba rejony oferują wiele atrakcji. To, który rejon wybrać, zależy przede wszystkim od poziomu aktywności; pobyt w górach przeważnie będzie bardziej aktywny niż wypoczynek nad morzem. Wakacje z dzieckiem to wyjątkowy czas, który powinien zostać odpowiednio zaplanowany – dzięki czemu będzie się przygotowanym na wszelkie ewentualności, niezależnie od miejsca pobytu. Dobry plan to połowa sukcesu, która oszczędza nadmiernego stresu i pozytywnie nastraja na wspólną podróż.