Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Daniel Kwiecień wywalczył awans do finału Drużynowych Mistrzostw Europy w tenisa

Młody radomianin, Daniel Kwiecień wchodzący w skład polskiej reprezentacji U12 w tenisie wywalczył wspólnie z kadrą awans do finału Drużynowych Mistrzostw Europy które w dniach 9-11 lutego zostaną rozegrane w Sunderland.

W eliminacjach rozgrywanych w czeskim Hradku nad Nisou, Polacy wywalczyli drugie miejsce premiowane awansem do rozgrywek finałowych. W pierwszej rundzie mieli „wolny los”, a w półfinale pokonali Węgry 2/1, prowadząc po dwóch meczach singlowych 2/0.

Daniel Kwiecień wygrał z Zoltanem Rekedtem-Nagym 6/0 6/3, a Julian Zięba (Morelowa Tennis Club) pokonał Milana Szucsa również 6/0 6/3. W spotkaniu deblowym Robert Grechuta (Sopot Tenis Klub) i Julian Zięba ulegli parze Zoltan Rekedt-Nagy i Milan Szucs 6:3, 6:7 (4-7), 8-10.

W niedzielę w meczu finałowym nieznacznie lepszą drużyną okazali się gospodarze imprezy, reprezentacja Czech, która zwyciężyła 2/1. W pierwszym meczu Julian Zięba przegrał z Davidem Motala 2/6 4/6, natomiast Daniel Kwiecień po świetnym meczu pokonał Jakuba Suda 6/4 6/3.

O wszystkim decydował debel, w którym gospodarze Jakub Suda i David Motala pokonali Daniela Kwietnia i Juliana Ziębę 6/2 6/0.

Źródło: Akademia Tenisowa Masters