O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Diecezjalni duszpasterze nauczycieli uczestniczyli w rekolekcjach

Diecezjalni duszpasterze nauczycieli oraz wychowawców uczestniczyli w ogólnopolskich rekolekcjach. Odbywały się one w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennnej, w dniach od 27 do 29 listopada.

Ogólnopolskie rekolekcje dla diecezjalnych duszpasterzy nauczycieli i wychowawców prowadził ks. prał. dr Jarosław Wojtkun, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Radomiu. Przez wiele lat był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, .

W rekolekcjach uczestniczył również ks. bp Piotr Turzyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

Jak przekazał w rozmowie z Gość Niedzielny Radom ks. dr hab. prof. ucz. Wojciech Wojtyła, diecezjalny duszpasterz nauczycieli diecezji radomskiej i sekretarz krajowego biura ds. duszpasterstwa nauczycieli, w czasie rekolekcji uczestnicy oprócz wspólnej modlitwy i wysłuchania konferencji, wymieniali się doświadczeniami duszpasterskimi a także pracowali nad wspólnymi projektami dotyczącymi całorocznej pracy duszpasterstwa nauczycieli.

Źródło i foto: radom.gosc.pl