O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Doradcy Życia Rodzinnego otrzymali misje kanoniczne

Doradcy Życia Rodzinnego Diecezji Radomskiej otrzymali misje kanoniczne. Uprawnienia otrzymały również osoby prowadzące katechezy przedmałżeńskie. Spotkanie odbyło się w minioną sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Przewodniczył mu bp Marek Solarczyk.

Wydarzenie rozpoczęło się w kaplicy seminaryjnej, gdzie mszę św. koncelebrowali Biskup Radomski Marek Solarczyk i ks. Krzysztof Bochniak, duszpasterz rodzin diecezji radomskiej.

Na wstępie ordynariusz radomski podziękował doradcom życia rodzinnego za ich posługę i gotowość niesienia pomocy innym.

– Modlę się za was, za wasze rodziny, za parafie, za naszą diecezję, za tych, których Bóg postawi na naszej drodze, aby te tajemnice wpisane w sakrament małżeństwa, w rodzinę rozwijały się w nich i w nas – mówił bp Marek Solarczyk.

W homilii bp Marek nawiązał do postaci proroka Samuela i powołanego celnika Lewiego Mateusza, stwierdzając, że są oni przewodnikami, tak jak doradcy życia rodzinnego są przewodnikami dla osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa.  

– Niech Pan Bóg was wspiera i prowadzi. Nieście tę wrażliwość jak ten Samuel, który usłyszał głos od Boga i wypełnił to, co Bóg mu polecił, chociaż wszystkiego nie rozumiał. Bądźcie jak ten Mateusz. Też miał swoje życie, swoje sprawy. Był w taki lub inny sposób odbierany. Został uczniem, potem został posłany, a więc apostołował. Dzisiaj dziękujemy mu również i za to, że jest ewangelistą. Pan Bóg, dotykając serca, przemieniając je i wypełniając sobą, czyni z człowieka niesamowite narzędzie, niesamowitego sługę i służebnicę tych dzieł, których nawet do końca nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Niech one was umacniają. Niech przyniosą umocnienie tych pięknych darów i tajemnic w życiu naszej diecezji, w życiu tych, dla których chcemy być, którym chcemy służyć i pomagać – powiedział biskup radomski.

Dalsza część spotkania odbyła się w auli Jana Pawła II, gdzie bp Marek Solarczyk podziękował wszystkim za ich posługę i wręczył misje kanoniczne. Otrzymało je 43 obecnych doradców życia rodzinnego, oraz 3 nowych a także 79 osób prowadzących katechezy przedmałżeńskie.

Następnie wszyscy zgormadzeni wysłuchali wykładu na temat: „Godność osoby ludzkiej”. Wygłosiła go dr Kamila Rzepka, doradca życia rodzinnego diecezji radomskiej.

Na koniec uczestnicy spotkania przeszli do refektarza seminaryjnego i połamali się opłatkiem.

Źródła: ekai.pl / radom.gosc.pl

Foto: radom.gosc.pl