Kultura i rozrywka

Dostępna jest już najnowsza ekspozycja w Kamienicy Deskurów [video i foto]

Przemysł w Radomiu stanowił wielką siłę miasta. Dlatego najnowsza ekspozycja w Kamienicy Deskurów skupia się na zaprezentowaniu przedstawicieli poszczególnych branż zawodowych. „Przemysł – siła miasta. Radom w latach 1918-1989” przeniesie radomian na dawne podwórko, do sklepu, sekretariatu prężnie działającego zakładu pracy, szewskiej pracowni. Wystawa to hołd dla zwykłej codzienności, która zajmuje ważne miejsce w funkcjonowaniu całych zbiorowości.

Zgromadzone i udostępnione przedmioty przywołują dzieje dawnego Radomia, zakładów przemysłowych znajdujących się na jego terenie, a także przypominają o kultowych produktach, które były tutaj wytwarzane.

Dla starszych radomian jest to powrót do doskonale pamiętanej przeszłości, młodzież zaś będzie mogła otrzymać niezapomnianą lekcję historii.

Otwarcie wystawy nastąpiło 22 kwietnia o godzinie 19:00. Eksponaty dostępne są dla zwiedzających na I piętrze Muzeum Historii Najnowszej Radomia, które mieści się w Kamienicy Deskurów (Rynek 14). Placówka otwarta jest od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę między godziną 10:00 a 18:00.

Klaudia Sułek