Kronika kryminalna O tym się mówi PAP Radom i okolice Społeczeństwo

Dozór policyjny dla 18-latka, który zaatakował księdza wracającego z posługi u chorych

18-latek, który w Pionkach zaatakował wracającego z posługi u chorych 80-letniego księdza, usłyszał w czwartek zarzut spowodowania obrażeń ciała.

Prokurator zakwalifikował ten czyn jako występek chuligański. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska, 18-letni mieszkaniec Pionek został w czwartek przesłuchany.

– Usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała, które naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała poniżej 7 dni. Z uwagi na to, że to zachowanie miało charakter publiczny i z rażącym lekceważeniem porządku prawnego, zostało ono zakwalifikowane jako występek o charakterze chuligańskim – przekazała rzeczniczka.

18-latek przyznał się do popełnionego czynu, złożył wyjaśnienia, ale prokuratura dla dobra śledztwa na razie nie ujawnia, w jaki sposób tłumaczył swoje zachowanie podejrzany. Prokurator – jako środek zapobiegawczy – zastosował wobec młodego mężczyzny dozór policyjny. Za zarzucane mu czyny grozi do 3 lat więzienia.

Pobito byłego proboszcza parafii w Pionkach

W piątek 80-letni ksiądz, emeryt i rezydent parafii NMP Królowej Polski, wracał z posługi od chorych. Był ubrany w strój duchowny, komżę i stułę. Z ustaleń śledczych wynika, że w pewnym momencie 18-latek uderzył księdza w plecy, na skutek czego duchowny się przewrócił, a następnie sprawca kopnął go trzykrotnie w plecy. Obrażenia, których doznał ksiądz, to powierzchowne urazy głowy, stłuczenia i – tak jak to wynika z kwalifikacji prawnej – naruszyły one prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała poniżej 7 dni” – powiedziała prok. Borkowska. Policji udało się szybko znaleźć sprawcę, m.in. dzięki zapisowi monitoringu.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ mark/
zdjęcie: pixabay