Radom i okolice Religia Wiadomości

Duszpasterstwo Akademickie Radom rozpoczęło zapisy na Światowe Dni Młodzieży

Duszpasterstwo Akademickie Radom rozpoczęło zapisy na wyjazd do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w sierpniu przyszłego roku. Zapisy prowadzi ks. Mariusz Chamerski – koordynator ŚDM w diecezji radomskiej. W programie ciekawa oferta turystyczna. 

Ze względu na problemy, jakie występują w Portugalii z transportem do miejsca docelowego z lotniska, podróż będzie się odbywała autokarem.

Jak informuje w rozmowie z Radiem Plus duszpasterz młodzieży ks. M. Chamerski, celem wyjazdu będzie nie tylko Lizbona. W czasie piętnastodniowej pielgrzymki uczestnicy nawiedzą także kilka ważnych europejskich miejsc kultu religijnego. We Francji będą to: Sanktuarium św. Bernadetty Soubirous w Nevers i Matki Bożej w Lourdes. Następnie Sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostella, w Hiszpanii, a w drodze powrotnej Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.

Koszt wyjazdu jest wysoki, wynosi 2850 zł. i 735 euro. Powodem tego jest nie tylko bogata oferta turystyczna, ale również wysoki pakiet lizboński ustalony przez krajowe biuro ŚDM w Portugalii.

Wyjazd z Radomia będzie miał miejsce 26 lipca 2023 r.

Zapisy trwają do 20 grudnia.

Szczegółowe informacje można uzyskać od ks. Mariusza Chamerskiego.

 

Źródła: Duszpasterstwo Akademickie Radom / radioplus.com.pl

Foto: diecezja.radom.pl