O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Kurs Alpha

Duszpasterstwo Akademickie Radom zaprasza na wiosenną edycję Kursu Alpha. Rozpoczyna się ona niebawem. W czasie spotkania jest wspólna kolacja, oraz wykład i dyskusja. 

W sumie będzie to trzy spotkania. Pierwsze w poniedziałek 13 marca, następne 20 marca i ostatnie 30 marca. Każde o godz. 19.00.

Kurs Alpha to cykl spotkań dotyczących wiary chrześcijańskiej. Odbywają się one w siedzibie DA w Radomiu, przy ul. Górniczej 2. i są prowadzone w mniejszych grupach. Po wspólnej darmowej kolacji jest wykład, a następnie dyskusja, podczas której można podzielić się swoimi przemyśleniami i poglądami dotyczącymi omawianego tematu.

Jak twierdzą uczestnicy takich spotkań, jest to szansa, aby poznać nowych, wartościowych ludzi. Niektóre z tych znajomości mogą zaowocować przyjaźnią na długie lata. Poza tym można mile spędzić czas w ich towarzystwie i przeżyć niezwykłe chwile.

– Spotkania odbywają się w małych grupach, zawsze każde rozpoczynamy od wspólnej darmowej kolacji. Następnie jest wykład prowadzony przez ludzi świeckich, młodych z DA, którzy opowiadają o działaniu Boga w ich życiu. Kurs Alpha to otwartość, dowolność wypowiedzi, nic się nie dzieje „na siłę”, nikt nikogo nie wyrywa „do tablicy” – opowiadała o kursie Alpha w rozmowie z twojradom.pl Kasia Rylska z Duszpasterstwa Akademickiego.

Źródło i foto: Duszpasterstwo Akademickie Radom