Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Dwa nowe wieżowce w centrum Radomia

Fot. Radomskie Inwestycje

Dwa nowe wieżowce w centrum Radomia. Gdzie powstaną?

We wtorek, 14 marca 2023 odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Radomiu. W trakcie spotkania radomscy radni zgodzili się na ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Żeromskiego w Radomiu. Spółdzielnia mieszkaniowa Nasz Dom zamierza postawić tam dwa 9-kondygnacyjne bloki w obrębie ulic Czachowskiego i Żeromskiego.

Spółdzielnia Nasz Dom skorzystała w tym wypadku z tzw. specustawy mieszkaniowej, która zezwala na budowę bloków mieszkalnych, bądź domów mieszkalnych również na terenach, gdzie taka zabudowa nie jest przewidziana w planach przestrzennych zagospodarowania terenów, ale pod warunkiem, że na taką inwestycję zgodzi się miejscowy samorząd.

Radomscy radni niemal jednogłośnie zgodzili się na przyjęcie uchwały sprawie lokalizacji inwestycji przygotowywanej przez spółdzielnię. W uchwale mówi się o liczbie mieszkań od 100 do 150 i łącznej powierzchni użytkowej mieszkań od 5500 do 6500 metrów kwadratowych. Garaże mają być zlokalizowane na pierwszej kondygnacji i kondygnacjach podziemnych. Każdy z dwóch budynków będzie jednoklatkowy, każdy z dwiema windami. Przewiduje się, że w blokach znajdą się mieszkania dwu- i czteropokojowe.