Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Dziś 87 urodziny obchodzi legenda Radomiaka, Hrabia Zdzisław Radulski

Dziś, 87 urodziny obchodzi legenda Radomiaka, Hrabia Zdzisław Radulski. Życzymy wszystkiego co najlepsze!

Zdzisław Radulski to jedna z największych ikon Radomiaka jak i całego radomskiego sportu. W Radomiaku pracuje niezmiennie od 1960 roku. Z tej okazji, życzymy legendzie, dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. Sto lat, Panie Zdzisławie!

Zdzisław Radulski uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa, a następnie Technikum Garbarskiego. W 1955 roku rozpoczął karierę sportową w sekcji bokserskiej RKS Broń Radom – klubie mistrza olimpijskiego Kazimierza Paździora, zdobywając po krótkiej serii treningów tytuł mistrza okręgu kielecko-radomskiego w wadze lekkopółśredniej. W latach 1957-1959 w czasie odbywania służby wojskowej był czołowym zawodnikiem WKS Korony Kielce.

Po zakończeniu służby porzucił boks dla kulturystyki. W 1959 roku na jednym z pierwszych konkursów kulturystycznych w Radomiu zdobywca tytułu Mistera miasta.

Zdzisław Radulski związany był przez wiele lat z Radomskimi Zakładami Przemysłu Skórzanego „Radoskór”, gdzie poza pracą zawodową stał się bliskim współpracownikiem kadry trenerskiej w zakresie odnowy biologicznej piłkarzy. Obok tych zajęć – po ukończeniu kursu w Warszawie – został nauczycielem nauki pływania oraz wychowawcą kilku pokoleń młodych adeptów tej dyscypliny sportu w Wojskowym Klubie Sportowym Czarni Radom. Zdzisław Radulski szkolił również ratowników, którzy w późniejszym czasie zasilili szeregi radomskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego był współorganizatorem.

Po ukończeniu w 1978 roku Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie zajmował się przygotowaniem motorycznym oraz odnową biologiczną piłkarzy Radomiaka Radom.