O tym się mówi Radom i okolice Sport Wiadomości

Enea Czarni Radom rozpoczynają sezon!

Siatkarze Enea Czarni Radom rozpoczynają dziś kolejny sezon w PlusLidze. Podopieczni Pawła Woickiego rozpoczną od zmagań z zespołem z Lublina. Na tamtejszej hali Globus pojedynek rozpocznie się o 20.30!

Przed sezonem drużyna z Radomia przeszła gruntowną przebudowę. Z ekipy z poprzedniego zespołu odeszło aż 11 siatkarzy, w tym m.in. Damian Schulz, Paweł Rusin, Timo Tammema, Bartłomiej Lemański czy Daniel Łukasik. W ich miejsce pojawili się Rafał Buszek, reprezentanci Serbii – Vuk Todorović na rozegraniu oraz Nikola Meljanac – atakujący. Ponad to na parkietach Radomskiego Centrum Sportu zobaczymy Kanadyjczyka Brodiego Hofera oraz Polaków Igora Gnieckiego, Bartosza Gomułkę Wiktora Rajsnera, Konrada Formelę, Dominika Teklaka, Tomasza Piotrowskiego, Mateusza Kufkę, Mateusza Biernata czy Wojciecha Kraja.

Prezentacja drużyny odbyła się w ubiegłym tygodniu. Fotogalerię z tego wydarzenia znajdziecie na naszym portalu.

Zmiany dotknęły też kwestii organizacyjnych klubu. Ze sponsoringu tytularnego wycofała się firma Cerrad, która była z Czarnymi od początku ich powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na stanowisku Prezesa Dariusza Fryszkowskiego zastąpił Paweł Zagumny. Popularny Guma swoją karierę siatkarską na profesjonalnym poziomie zaczynał właśnie w Radomiu.

Przed Wojskowymi – podobnie jak w zeszłym sezonie – otwarcie rozgrywek w Lublinie. Rok temu to właśnie siatkarze – wtedy jeszcze Jacka Nawrockiego – byli górą zwyciężając 3:2.

Mamy nadzieję, że ten sezon będzie również przełamaniem jeśli chodzi o domowy parkiet. Niestety Czarni podtrzymują niechlubną niemoc braku zwycięstwa na własnym boisku od momentu przeprowadzki do Radomskiego Centrum Sportu.