Enea Wytwarzanie O tym się mówi

Energię mamy we krwi!

Prawie 25 litrów krwi oddali w piątek, 17 marca pracownicy Elektrowni Kozienice. Była to już druga akcja zorganizowana na terenie spółki w tym roku w ramach programu „Energię mamy we krwi”, w który zaangażowana jest cała Grupa Enea.

           
Specjalny punkt medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zorganizowany został w sali konferencyjnej budynku administracji. Na apel organizatorów odpowiedziało 60 chętnych pracowników elektrowni. Po badaniach do oddania krwi zakwalifikowano 55 osób. Zebrano łącznie 55 jednostek krwi, czyli 24,750 litra życiodajnego płynu. Po raz kolejny pracownicy Enei Wytwarzanie pokazali jak wielką mają moc.

Wydarzenie przeprowadzono w sposób bezpieczny dla krwiodawców i personelu medycznego. Akcję zorganizowano wspólnie z aktywnie działającym przy Enei Wytwarzanie Klubem Honorowych Dawców Krwi. Do inicjatywy włączyły się również Związki Zawodowe działające przy Enei Wytwarzanie.

Tego dnia również na terenie elektrowni pierwszy raz zorganizowano punkt rejestracyjny dla potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku. Pomysł spotkał się z aprobatą i przyciągnął zainteresowanych włączeniem się do akcji.

Kolejna akcja krwiodawstwa na terenie elektrowni zaplanowana jest na 12 maja.

źródło: Enea Wytwarzanie