Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Enter Air będzie latał z Radomia

fot. Enter Air

Enter Air będzie latał z Radomia. To wynik współpracy podjętej wraz z biurem podróży TUI Poland.

Enter Air i TUI Poland podpisały umowę czarteru dotyczącą współpracy w sezonie lato 2023 i zima 2023/2024. Szacunkowa wartość umowy wynosi 164 mln dol. (ok. 718,3 mln zł).

Jak mówił Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air, firma zamierza latać więcej niż do tej pory. Jak tłumaczył zaplanowane także operacje z radomskiego lotniska.

– Podpisana z TUI Poland umowa to efekt naszej bardzo dobrej współpracy od wielu lat, która obu firmom daje szanse skutecznie się rozwijać i umacniać pozycje liderów na swoich rynkach. Duży popyt na nasze usługi potwierdza, że odbudowa rodzimego rynku po sezonach załamanych pandemią nastąpiła szybciej niż branży w Europie. Zamierzamy latać więcej niż do tej pory, a jednym z fundamentów otwarcia naszej bazy w Gdańsku był m.in. skonstruowany wspólnie z TUI Poland rozbudowany program lotów realizowanych na lotnisku im. Lecha Wałęsy. Zaplanowaliśmy również operacje z lotniska w Radomiu, które ma być niedługo uruchomione – mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air.

Umowa została zawarta na czas określony do 30 kwietnia 2024 r.

Źródło: WaszaTurystyka / fot. Enter Air