Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej na Idalinie otwarta

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej na Idalinie otwarta. – To zupełnie nowa przestrzeń i nowa jakość – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Filia nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej została przeniesiona z ul. Wyścigowej do wyremontowanych pomieszczeń w Domu Kultury Idalin przy ul. Bluszczowej.

– Współpraca dwóch miejskich placówek kultury dała bardzo dobry efekt. To zupełnie nowa przestrzeń i nowa jakość. Mamy tu nie tylko odnowione pomieszczenia, ale też więcej nowych książek i możliwość organizacji wydarzeń kulturalnych, np. spotkań autorskich czy warsztatów dla dzieci i młodzież. Jestem przekonany, że biblioteka na Idalinie będzie dobrze służyła mieszkańcom tej części miasta

mówi prezydent Radosław Witkowski.

Biblioteka Idalin będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 12.00-18.00 oraz we wtorki i czwartki w godz. 9.00-15.00.

Filia nr 15 jest kolejną placówką, której warunki lokalowe poprawiły się w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że w listopadzie, po modernizacji, została otwarta Filia nr 3 na Michałowie, a wcześniej została też wyremontowana Filia nr 10 przy ul. Żeromskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Źródło: UM Radom