Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice

Fontanny zostaną przebudowane

Radomskie fontanny zostaną przebudowane. Radosław Witkowski chce, aby pieniądze na ten cel zostały zapisane w budżecie na 2025 rok. 

O tym, że radomskie fontanny zostaną przebudowane poinformował za pośrednictwem swojego facebookowego profilu Radosław Witkowski, prezydent miasta Radom.

– Fontanny na placu Konstytucji 3 Maja zostaną przebudowane. To jeden z wyjątkowo nieudanych projektów mojego poprzednika. Zastosowano tu takie rozwiązania i materiały, że niestety często dochodzi do awarii. W tym roku Wodociągi Miejskie znów musiały naprawiać tę instalację. Jest też wiele krytycznych opinii radomian na temat estetyki i funkcjonalności fontann. Dlatego zdecydowałem, że przeprowadzimy gruntowną modernizację – poinformował prezydent miasta, Radosław Witkowski.

Prezydent wyraził chęć, aby pieniądze na ten cel zostały zapisane w budżecie na 2025 rok, zapowiedział także, że w pracach nad nowym projektem na pewno będzie chciał uwzględnić głosy mieszkańców. Z tego powodu przeprowadzone mają zostać konsultacje społeczne.

Najprawdopodobniej ogłoszony zostanie także konkurs architektoniczny.