• O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

  Ikona św. Józefa nawiedza kozienickie parafie

  Peregrynacja Ikony św. Józefa z Montrealu, która rozpoczęła się w październiku, obecnie trwa na ziemi kozienickiej. Tamtejsze parafie będzie nawiedzać do 21 stycznia.

  Ikona św. Józefa przybyła do Kozienic w sobotę 14 stycznia. Oficjalnie była wprowadzona 15 stycznia, o godz. 9.00 do kościoła św. Krzyża, przez Rycerzy Kolumba z miejscowej rady. Tam przebywała do wtorku.

  W czasie uroczystej Mszy św. homilię wygłosił ks. mgr Marcin Cieślik, wikariusz parafii pw. św. Krzyża w Kozienicach. Powiedział on, że św. Józef swoim życiem zaświadczył o Jezusie. Był Mu całkowicie oddany. Pełnił wolę Bożą, chociaż nie zawsze ją rozumiał, jednak zawierzył Bogu we wszystkim.

  Na koniec zaznaczył:

  – Św. Józef dał świadectwo, że Pan Jezus jest tym, na którego czekali, że jest Synem Bożym. On w czasie swojego życia robił wszystko, aby zapewnić Mu opiekę.

  Od 17 stycznia Ikona nawiedza kościół rektoralny pw. św. Józefa u Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. Pozostanie tu do czwartku, a następnie od 19 – 21 stycznia będzie nawiedzała parafię św. Rodziny. 

  Po wszystkich Mszach Św. odmówiona będzie litania do Św. Józefa oraz akt zawierzenia świętemu Józefowi.

  Wielki rycerz Grzegorz Przybysz w rozmowie z Radiem Plus podkreślał duże znaczenie tej peregrynacji, poprzez którą Rycerze Kolumba chcą szerzyć adorację do świętego, który jest wielką postacią w chrześcijaństwie. Według niego św. Józef to przykład opiekuńczego i troskliwego małżonka oraz ojca.

   

  Źródło: radioplus.com.pl