Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

InPost pierwszym najemcą hali w nowej strefie gospodarczej na Wincetowie

Nowa strefa gospodarcza na Wincentowie rozszerza się! Pierwszym najemcą został InPost. Na kolejnego najemcę czeka już następna hala.

W czwartek, 20 czerwca 2024 roku w jednej z nowoczesnych hal wybudowanych przez Bojanowicz Investments, swój oddział oficjalnie uruchomił InPost. Na kolejnego najemcę czeka już następna hala, a jeszcze jedna jest w planach inwestora.

– To ważny moment dla naszego miasta, ponieważ powstają nowe miejsca pracy. Dla mnie też duża satysfakcja, ponieważ utworzenie strefy na Wincentowie było jednym z moich zobowiązań, z którymi szedłem do wyborów w 2018 roku. Od tamtego czasu uzbroiliśmy teren, wybudowaliśmy układ komunikacyjny tworząc dogodne warunki dla inwestorów. Jestem przekonany, że wkrótce cała strefa po wschodniej stronie ulicy Warszawskiej będzie tętniła gospodarczym życiem, tak jak to ma miejsce np. na Gołębiowie czy Wośnikach

przekazał prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że obiekty przemysłowe powstają na terenie, który radomska spółka kupiła od miasta oraz od spółki miejskiej Rewitalizacja. Wcześniej znajdowały się tam ogródki działkowe. Teren ten jest częścią specjalnej strefy przemysłowej przygotowanej przez miasto Radom.

Źródło: Facebook Radosław Witkowski