Materiał Partnera O tym się mówi

Jak dbać o dłonie? Pożegnaj suchą skórę i postaw na maksymalne nawilżenie

Popękana i swędząca skóra dłoni to zmora wielu osób. Powszechnie uważa się, że dłonie są wizytówką człowieka i świadczą o jego zadbaniu. Tym gorzej, jeśli ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Myślisz, że nie da się przywrócić utraconej miękkości i nawilżenia? Nic bardziej mylnego! Wiedząc, jak dbać o dłonie z łatwością pozbędziesz się nieestetycznej suchej skóry! Czytaj dalej i poznaj kilka kosmetycznych tajników!

Słów kilka o suchych dłoniach – nadszedł najwyższy czas na uporanie się z problemem

Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że skóra dłoni jest równie wymagająca, jak skóra twarzy. Ona także, jak nie nawet w większym stopniu narażona jest na kontakt z wieloma czynnikami negatywnie wpływającymi na jej stan. Wiele osób myśli, że na przesuszoną skórę dłoni wpływa jedynie niska temperatura. Oczywiście, że nie! Każdego dnia dłonie narażone są na nadmierny kontakt z wodą i różnymi detergentami o silnym działaniu. Co więcej, w okresie letnim wystawione są na promieniowanie UV. Nie ulega wątpliwości, że do złego stanu dłoni przyczyniamy się my sami. Zastanów się, czy do każdego mycia naczyń lub podłóg zakładasz rękawice ochronne? Czy pamiętasz o posmarowaniu dłoni kremem z filtrem, gdy na zewnątrz świeci słońce? Doskonale wiemy, że większość odpowiedziałaby na oba pytania negatywnie. Pojawia się zatem kluczowe pytanie – jak poradzić sobie z suchymi dłońmi, kiedy problem stał się uciążliwy? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie będzie wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji. Kiedy sucha skóra dłoni woła o pomoc należy zadbać nie tylko o jej nawilżenie, ale również odżywienie. Głównym celem jest odbudowanie utraconej warstwy ochronnej.

Kilkuetapowa pielęgnacja dłoni, czyli jak szybko odzyskać piękny wygląd

Jak się  okazuje, samo użycie kremu nie zawsze jest wystarczające. Suche dłonie wymagają opieki na najwyższym poziomie. Właśnie dlatego na rynku pojawiło się tak dużo różnorodnych produktów kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji. Mowa tutaj o maseczkach i peelingach. Dlaczego warto je używać regularnie? Już śpieszymy z odpowiedzią! Zadaniem peelingu jest usunięcie martwego naskórka oraz przywrócenie zdrowego odcienia skóry. Dzięki kolistym ruchom pobudzasz również ukrwienie dłoni. Kiedy dłonie są przygotowane na przyjęcie składników odżywczych czas przejść do nałożenia maseczki. Posiada w swoim składzie cenne substancje odpowiadające za odżywienie skóry oraz przywrócenie jej witalności. Ostatnim etapem jest posmarowanie dłoni kremem o właściwościach nawilżających. Kiedy już wiesz, jak powinna wyglądać pielęgnacja suchych dłoni czas przejść do wyboru odpowiednich produktów. Szeroki wybór oferuje drogeria internetowa Wispol. W dostępnym asortymencie znajdziesz kremy, które przy regularnym stosowaniu poradzą sobie z naprawdę suchą skórą. Co więcej, na duże uznanie zasługuje ich atrakcyjna cena. Bez wydawania kroci jesteś w stanie zadbać o właściwą pielęgnację. Przekonaj się już teraz i zobacz, który z oferowanych produktów najlepiej spełni Twoje potrzeby i oczekiwania!