Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Jedlnia-Letnisko otrzymała ponad 2 miliony złotych na rozwój obiektów sportowych

Jedlnia-Letnisko otrzymała ponad 2 miliony złotych na rozwój obiektów sportowych. Wszystko w ramach programu Sportowa Polska, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W poniedziałek, 19 września 2023 roku na facebookowym profilu Piotra Leśnowolskiego, burmistrza Jedlni-Letnisko pojawił się wpis dotyczący pozyskania środków na rozwój obiektów sportowych.

– Nie mogłem wymarzyć sobie piękniejszego początku tygodnia. Dotarła do nas wspaniała wiadomość, na którą tak bardzo czekali zwłaszcza sympatycy naszej Jodełki. Otóż otrzymaliśmy 2 035 300 zł z programu Sportowa Polska, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ze środków tych zostanie wybudowane zaplecze piłkarskie na stadionie w Kolonce.

informuje burmistrz Jedlni-Letnisko.

Dzięki pozyskanym środkom zrealizowany zostanie piękny projekt budynku klubowego, w którym znajdą się szatnie dla zawodników i sędziów, natryski, pomieszczenia techniczno-magazynowe oraz biurowe.

– Dziękuję bardzo serdecznie Panu Posłowi Andrzejowi Kosztowniakowi za pomoc w uzyskaniu dofinansowania naszego projektu. Niezwłocznie przystępujemy do procedury przetargowej, by jak najszybciej razem z kibicami i zawodnikami cieszyć się z tej realizacji

dodaje Piotr Leśnowolski.

Co ciekawe, z obiektu korzystają nie tylko piłkarze Jodły, ale czasem również zawodnicy Radomiaka Radom.

Źródło: Piotr Leśnowolski