O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Jerzy Zawodnik został nowym prezesem Broni Radom

Jerzy Zawodnik został nowym prezesem Broni Radom na lata 2023-27. 

Jak informuje klub Broń Radom, tegoroczne walne zgromadzenie w Broni przeszło wyjątkowo łagodnie. Uprawnionych do głosowania było około 35 osób. Ustępujący zarząd klubu przedstawił sprawozdanie finansowe za lata 2019-23. Były już prezes, Robert Wicik i jego zarząd otrzymał absolutorium, ale również podziękowania za pracę dla klubu w ostatnim czasie.

Potem członkowie walnego zgromadzenia mogli wybrać prezesa, zarząd i komisję rewizyjną. Prezesem został Jerzy Zawodnik, były wiceprezydent Radomia. Obecnie jest wicedyrektorem Radomskiego Szpitala Specjalistycznego ds. eksploatacyjnych.

– Choć jestem stąd, to nie byłem do tej pory aktywny w życiu klubu, co nie znaczy, że był mi obojętny. Jestem Broniarzem, jestem stąd i jestem z tego dumny. Dla mnie to nowa karta w życiu. Mam nadzieję, że razem przy Waszym wsparciu sprawimy, że ten klub się będzie rozwijał – mówił podczas zebrania nowy prezes.

W skład nowego zarządu weszli: Marcin Chłopicki, Piotr Filipowicz, Karol Gasek, Marcin Kozłowski, Mateusz Królikowski, Jan Panek.

Skład Komisji Rewizyjnej: Piotr Wypchło, Sławomir Burzyński, Tomasz Bień. Przyznano honorowy tytuł dla prezesa Jerzego Gralińskiego, który w 1960 sprowadził się do Radomia, a potem pełnił w klubie wiele funkcji, łącznie z byciem prezesem.

W dyskusji rozmawiano na temat zbliżającego się 100-lecia klubu w 2026 roku. Członkowie walnego zgromadzenia zobowiązali też zarząd do tego, aby herb klubu został zastrzeżony.

Nowy zarząd spotkał się też z piłkarzami trzecioligowej drużyny.

– Wierzę w zaangażowanie i ciężką pracę. Jeśli będą wyniki, nam łatwiej będzie zdobywać pieniądze na funkcjonowanie tej drużyny – mówił prezes Zawodnik.

Władze Broni udały się na pierwsze posiedzenie, gdzie poruszano kolejne bardzo ważne kwestie ważne dla funkcjonowania klubu.

Źródło: Broń Radom