O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Jubileuszowy koncert chóru parafialnego z Glinic

Z okazji 20 lecia istnienia chóru przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu, odbędzie się uroczysty koncert.

Będzie miał on miejsce w niedzielę 15 stycznia o godz. 16.30 w kościele NSJ w Radomiu. Podczas koncertu będzie można posłuchać kolęd, pastorałek i innych utworów. Oprócz chórzystów zaprezentują się również soliści, instrumentaliści i kompozytorzy.

Chór prowadzi od ponad 10 lat wikariusz glinickiej parafii ks. Sebastian Osiński. Jak podaje w rozmowie z Radiem Plus, tak naprawdę chór obchodzi 20 lecie reaktywacji, gdyż jego historia jest o wiele dłuższa.

Obecnie należy do niego ponad 40 osób, w różnym wieku. Członkowie chóru nie tylko wspólnie śpiewają, ale także wzajemnie się wspierają, pomagają sobie, modlą się za siebie. Mają nawet wspólną różę różańcową.

Chórzyści śpiewają na przestrzeni całego roku liturgicznego. Wykonują nie tylko pieśni liturgiczne, ale także świeckie. W swoim szerokim dorobku mają ponad 100 utworów. Z okazji ubiegłorocznego jubileuszu parafii, nagrali 2 płytowy album pt. „Chórowe pory roku”. Brali udział w przeglądzie chórów, odbywającym się w Kraśnicy. Śpiewali także w krakowskich Łagiewnikach i w kilku parafiach na terenie diecezji radomskiej, m.in. w Pelagowie.

 

Źródło: radioplus.com.pl

Foto: commons.wikipedia.org