Uncategorized

Już kilka tysięcy biletów zostało sprzedanych na loty z Radomia

Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” poinformował, że sprzedano dwa razy więcej biletów niż wyniosły prognozy. Z kolei biuro prasowe PLL LOT twierdzi, że kilka tysięcy biletów zostało zakupionych.

Pierwsze loty z radomskiego lotniska rozpoczną się 28 kwietnia 2023 r. Na początku października, podczas I Kongresu Radom Przyszłości, europoseł Adam Bielan poinformował, że w ciągu pierwszych czterech dni rezerwacji ponad 400 biletów PLL LOT zostało sprzedanych. Już wtedy polityk zwrócił uwagę, że to jest świetny wynik i obył się bez szerokiej kampanii reklamowej.

Jednakże liczba chętnych na rejsy polskiego przewoźnika do Paryża, Kopenhagi i Rzymu cały czas się zwiększa. Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Stanisław Wojtera stwierdził, że bilety sprzedają się nadspodziewanie dobrze. Ponadto sprzedano ich dwa razy więcej niż wyniosły prognozy. Rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski potwierdził, że mając na uwadze, że loty zostaną uruchomione dopiero za 7 miesięcy, to poziom rezerwacji jest zadowalający. Biuro prasowe przewoźnika stwierdziło, że sprzedano już kilka tysięcy biletów.

Jak informowaliśmy na naszym portalu według prognoz  Międzynarodowego Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych polski rynek lotniczy będzie rozwijał się dynamicznie. W 2024 r. krajowe porty lotnicze obsłużą taką samą liczbę pasażerów, co w 2019 r. Według przewidywań Radom obsłuży za dwa lata 600 tys. gości. Jednakże już w 2029 r. będzie to 1,5 mln pasażerów. W dalszej perspektywie, czyli w 2060 r. na radomskie lotnisko zawita 2,4 mln gości. Prognoza przewiduje, że Port Solidarność  pozytywnie wpłynie na rozwój ruchu lotniczego, poprzez zwiększenie oferty rejsów przesiadkowych z i do Polski. W założeniu ma obsłużyć 64,8 mln pasażerów.

Źródło informacji: 300gospodarka.pl